| Size | Customized |
|---|---|
| Humidity | High/Low |
| Surface | Smooth/Textured |
| Thickness | 0.1mm-3mm |
| Temperature | Room Temperature |
| Features | Aging Resistance, Corrosion Resistance, Good Elasticity |
|---|---|
| Name | Solenoid Chemical Metering Pump Fit Diaphragm |
| Material | PTFE+EPDM、NBR、 |
| Color | Black/Grey/White/etc. |
| Process | Composite Process |
| Thickness | 3mm |
|---|---|
| Durability | High |
| Leakage Rate | 0.05% |
| Pressure Range | 0.5-2.5Mpa |
| Color | Black |
| Durability | High |
|---|---|
| Pressure | Medium Pressure |
| Pressure Range | 0.5-2.5Mpa |
| Shape | Round |
| Leakage Rate | 0.05% |
| Max. Differential Viscosity | 200 CSt |
|---|---|
| Material | PTFE, EPDM, FKM |
| Max. Differential Temperature | 50°C |
| Max. Viscosity | 200 CSt |
| Max. Particle Size | 2 Mm |
| Max. Differential Pressure | 20 Bar |
|---|---|
| Max. Particle Size | 2 Mm |
| Max. Suction Lift | 7 M |
| Material | PTFE, EPDM, FKM |
| Max. Pressure | 100 Bar |
| Max. Flow Rate | 10 M3/h |
|---|---|
| Max. Differential Pressure | 20 Bar |
| Max. Differential Viscosity | 200 CSt |
| Max. Discharge Pressure | 20 Bar |
| Max. Pressure | 100 Bar |
| Noise | Low Noise |
|---|---|
| Connection | Threaded Connection |
| Durability | High Durability |
| Temperature | High Temperature |
| Flow Rate | High Flow Rate |
| Application | Industrial Automation |
|---|---|
| Flow | 0-20 L/min |
| Power | 2W |
| Material | Stainless Steel |
| Fluid | Air, Water, Oil |
| Max. Differential Flow Rate | 10 M3/h |
|---|---|
| Max. Differential Viscosity | 200 CSt |
| Max. Differential Temperature | 50°C |
| Max. Pressure | 100 Bar |
| Max. Discharge Head | 20 M |