| Max. Differential Flow Rate | 10 M3/h |
|---|---|
| Max. Flow Rate | 10 M3/h |
| Max. Differential Temperature | 50°C |
| Max. Discharge Head | 20 M |
| Max. Differential Viscosity | 200 CSt |
| Fluid | Air, Water, Oil |
|---|---|
| Power | 2W |
| Flow | 0-20 L/min |
| Pressure | 0-10 Bar |
| Application | Industrial Automation |
| Max. Suction Lift | 7 M |
|---|---|
| Max. Differential Pressure | 20 Bar |
| Max. Flow Rate | 10 M3/h |
| Max. Vacuum | 0.5 Bar |
| Max. Differential Flow Rate | 10 M3/h |
| Manufacturer | Solenoid Valve Co. |
|---|---|
| Temperature Range | -10°C To 80°C |
| Flow Rate | High Flow Rate |
| Pressure | 0-10 Bar |
| Fit | Drainer |
| Elongation | High |
|---|---|
| Weight | Light |
| Durability | High |
| Humidity | High/Low |
| Tensile Strength | High |
| Package | Carton, Wooden Case, Etc. |
|---|---|
| Surface Treatment | Polishing, Sandblasting, Etc. |
| Color | Black, White, Red, Etc. |
| Pressure Range | 0-10 Bar |
| Thickness | 0.5mm-10mm |
| Life Span | 50000 Times |
|---|---|
| Flow | 0-20 L/min |
| Brand | OEM |
| Application | Industrial Automation |
| Pressure | 0-10 Bar |
| Pressure Range | 0.5-2.5Mpa |
|---|---|
| Working Intervel | 35cm |
| Body Material | Stainless Steel |
| Media | Air |
| Thickness | 3mm |
| Max. Discharge Head | 20 M |
|---|---|
| Max. Differential Temperature | 50°C |
| Max. Differential Flow Rate | 10 M3/h |
| Max. Discharge Pressure | 20 Bar |
| Max. Differential Viscosity | 200 CSt |
| Flow | 0-20 L/min |
|---|---|
| Connection | Thread |
| Power | 2W |
| Size | 1/4 |
| Fluid | Air, Water, Oil |