| Media | Air |
|---|---|
| Working Intervel | 35cm |
| Service Life | ≥1000000 Times |
| Thickness | 3mm |
| Temperature Range | 0-200°F |
| Max. Flow Rate | 10 M3/h |
|---|---|
| Max. Differential Flow Rate | 10 M3/h |
| Max. Differential Viscosity | 200 CSt |
| Max. Differential Vacuum | 0.5 Bar |
| Max. Differential Pressure | 20 Bar |
| Max. Suction Lift | 7 M |
|---|---|
| Max. Pressure | 100 Bar |
| Max. Differential Pressure | 20 Bar |
| Max. Viscosity | 200 CSt |
| Max. Flow Rate | 10 M3/h |
| Pressure Range | 0.5-2.5Mpa |
|---|---|
| Pressure | Medium Pressure |
| Leakage Rate | 0.05% |
| Durability | High |
| Temperature | High Temperature |
| Durability | High Durability |
|---|---|
| Flow Rate | High Flow Rate |
| Corrosion Resistance | High Corrosion Resistance |
| Application | Wide Application |
| Operating Temperature | Wide Operating Temperature Range |
| Flow Rate | High Flow Rate |
|---|---|
| Voltage | Low Voltage |
| Connection | Threaded Connection |
| Noise | Low Noise |
| Temperature | High Temperature |
| Service Life | ≥1000000 Times |
|---|---|
| Thickness | 3mm |
| Valve Operation | On/Off |
| Pressure Rating | 150 PSI |
| Valve Type | Control Valve |
| Name | Pharmaceutical Food Chemical Cladding Gasket |
|---|---|
| Envieroment | Pharmaceutical, Food, Chemical, Etc |
| Material | PTFE+EPDM、NBR |
| Size | DN-10~DN-100 |
| Technology | Composite Process |
| Operating Temperature | Wide Operating Temperature Range |
|---|---|
| Durability | High Durability |
| Application | Wide Application |
| Size | Customized |
| Material | Stainless Steel |
| Application | Wide Application |
|---|---|
| Temperature | High Temperature |
| Corrosion Resistance | High Corrosion Resistance |
| Flow Rate | High Flow Rate |
| Connection | Threaded Connection |