| Color | Black |
|---|---|
| Size | Customized |
| Surface Treatment | Smooth |
| Thickness | 3mm |
| Application | Valve |
| Temperature | High Temperature |
|---|---|
| Shape | Round |
| Surface Treatment | Smooth |
| Structure | Diaphragm |
| Color | Black |
| Thickness | 3mm |
|---|---|
| Structure | Diaphragm |
| Durability | High |
| Pressure Range | 0.5-2.5Mpa |
| Lifespan | 5-10 Years |
| Pressure | Medium Pressure |
|---|---|
| Color | Black |
| Pressure Range | 0.5-2.5Mpa |
| Lifespan | 5-10 Years |
| Shape | Round |
| Pressurerange | 0 To 10 Bar |
|---|---|
| Working Principle | Pilot Operated |
| Sealing | Good Sealing |
| Operatingvoltage | 12V / 24V / 110V / 220V (depending On Solenoid Valve) |
| Material | NBR (Nitrile Butadiene Rubber) |
| Material | NR/NBR/CR/FR/PTFE/PTFE+EPDM |
|---|---|
| Color | Black Or Customized |
| Size | According To Customer's Drawing |
| Application | Power Plants, Steel Mills, Metallurgy, Waste Incineration |
| Shape | Customized |
| Material | Rubber |
|---|---|
| Durability | High |
| Pressure Range | 0.5-2.5Mpa |
| Temperature | High Temperature |
| Leakage Rate | 0.05% |
| Durability | High |
|---|---|
| Thickness | 3mm |
| Structure | Diaphragm |
| Application | Valve |
| Lifespan | 5-10 Years |
| Temperature | High Temperature |
|---|---|
| Material | Rubber |
| Lifespan | 5-10 Years |
| Application | Valve |
| Pressure | Medium Pressure |
| Pressure Range | 0.5-2.5Mpa |
|---|---|
| Thickness | 3mm |
| Application | Valve |
| Lifespan | 5-10 Years |
| Durability | High |