| Name | Rolling Diaphragm |
|---|---|
| Material | NBR NR EPDM FKM CR |
| Working Temperature | - 20℃~80℃ |
| Using Scenes | Gas Pressure Regulator |
| Feature | Cloth Process |
| Pressure | High |
|---|---|
| Thickness | 0.2-10mm |
| Temperature | High |
| Abrasion Resistance | High |
| Flexibility | High |
| Thickness | 0.2-10mm |
|---|---|
| Size | Customized |
| Tear Strength | High |
| Elasticity | High |
| Compression Set | Low |
| Model | GMA-03 Or Custom |
|---|---|
| Abrasion Resistance | High |
| Media | Gas |
| Usage | Used In Valves To Control The Flow Of Fluids |
| Tear Strength | High |
| Thickness | 0.2-10mm |
|---|---|
| Tear Strength | High |
| Shape | Round |
| Elasticity | High |
| Resistance | High |
| Compatibility | Compatible With Various Fluids |
|---|---|
| Port Size | DV6-DV16 |
| Sample | OEM ODM |
| Usage Scene | Gas Pressure Regulator |
| Pressure Range | 0-10 Bar |
| Pressure | High |
|---|---|
| Sample | OEM ODM |
| Abrasion Resistance | High |
| Model | GMA-03 Or Custom |
| Pressure Range | 0-10 Bar |
| Elasticity | High |
|---|---|
| Thickness | 0.2-10mm |
| Temperature | High |
| Tear Strength | High |
| Chemical Resistance | High |
| Thickness | 0.2-10mm |
|---|---|
| Size | Customized |
| Flexibility | High |
| Chemical Resistance | High |
| Temperature | High |
| Pressure Range | 0.5-2.5Mpa |
|---|---|
| Size | Customized |
| Pressure | Medium Pressure |
| Thickness | 3mm |
| Color | Black |