| Max. Particle Size | 2 Mm |
|---|---|
| Temperature Range | -20°C To +150°C |
| Max. Discharge Pressure | 20 Bar |
| Max. Discharge Head | 20 M |
| Max. Flow Rate | 10 M3/h |
| Max. Pressure | 100 Bar |
|---|---|
| Max. Viscosity | 200 CSt |
| Max. Differential Vacuum | 0.5 Bar |
| Max. Differential Temperature | 50°C |
| Temperature Range | -20°C To +150°C |
| Max. Vacuum | 0.5 Bar |
|---|---|
| Max. Differential Temperature | 50°C |
| Max. Discharge Head | 20 M |
| Max. Differential Viscosity | 200 CSt |
| Max. Viscosity | 200 CSt |
| Voltage | 24V |
|---|---|
| Fluid | Air, Water, Oil |
| Pressure Resistance | 10 Bar |
| Flow | 0-20 L/min |
| Size | 1/4 |
| Shape | Round, Square, Rectangle, Etc. |
|---|---|
| Material | NBR, EPDM, PTFE, FKM, Etc. |
| Application | Pulse Valve, Pneumatic Valve, Etc. |
| Surface Treatment | Polishing, Sandblasting, Etc. |
| Package | Carton, Wooden Case, Etc. |
| Application | Wide Application |
|---|---|
| Connection | Threaded Connection |
| Temperature | High Temperature |
| Noise | Low Noise |
| Flow Rate | High Flow Rate |
| Material | PTFE, EPDM, FKM |
|---|---|
| Max. Discharge Head | 20 M |
| Max. Differential Vacuum | 0.5 Bar |
| Max. Flow Rate | 10 M3/h |
| Max. Differential Temperature | 50°C |
| Max. Discharge Pressure | 20 Bar |
|---|---|
| Max. Particle Size | 2 Mm |
| Max. Discharge Head | 20 M |
| Max. Flow Rate | 10 M3/h |
| Temperature Range | -20°C To +150°C |
| Resistance | Oil And Petroleum Base Solvents |
|---|---|
| Application | Equipment In All Industries |
| Backing | With Or Without Pressure Sensitive Adhesive (PSA) |
| Temperature Range | -40°F To +230°F |
| Thickness | 1/64″ To 3/8″ |
| Resistance | Heat, Ozone, Sunlight And Aging |
|---|---|
| Performance | Superior Resilience, High Resistance To Tear And Abrasion, Tensile Strength, Good Compression Set, And Molding Properties |
| Feature | Non-toxic, Non-marking, And Resistant To Water, Acids, Alcohol, Organic Salts, And Alkalis |
| Hardness | 20 To 90 Durometer, Shore A |
| Color | Translucent (soft) To Black (hard) |