| Name | Solenoid Valve Brass Stainless Steel NBR Seal |
|---|---|
| Material | NBR, Etc. |
| Color | Black Or Customized |
| Seivice Life | ≥1000000 Times |
| Size | DV6-DV16 Or Customized |
| Cost-Effective | Yes |
|---|---|
| Size | From DN6 To DN200 |
| Flow Rate | Customized |
| Installation | Easy |
| Flexibility | High |
| Flow Rate | Customized |
|---|---|
| Temperature Range | -40°C To 120°C |
| Size | From DN6 To DN200 |
| Application | Pneumatic And Hydraulic Systems |
| Cost | Affordable |
| Features | Fabric-reinforced High Tear Resistance/low Cracking High Thermal Load Capability (hot/cold) |
|---|---|
| Diaphragm Materials | EPDM |
| Media Temperature | -10 To 100 °C |
| Size | 8 | 10 | 25 | 40 | 50 | 80 | 100 |
| Applications | Pharmaceutical, Biotechnological, Food And Beverage |
| Leakage Rate | ≤0.1% |
|---|---|
| Size Range | 1/4" To 2" Diameter |
| Media | Liquid, Gas, Steam |
| Working Life | ≥50000h |
| Cost | Affordable |
| Model Number | DB112 |
|---|---|
| Material | NBR+Stainless Steel |
| Package | Carton, Wooden Case, Etc. |
| Advantage | Tear Resistance, Aging Resistance |
| Working Pressure | 0.15~0.85MPa |
| Model Number | DB112 |
|---|---|
| Material | NBR+Stainless Steel |
| Package | Carton, Wooden Case, Etc. |
| Advantage | Tear Resistance, Aging Resistance |
| Working Pressure | 0.15~0.85MPa |
| Features | Good Rigidity, Strength And Compression, Rebound, Compensatory |
|---|---|
| Name | LGP Plunger Hydraulic Mechanical Diaphragm Metering Pump Kit Seal Diaphragm |
| Material | PTFE+EPDM、NBR、 |
| Color | Black/Grey/White |
| Product Performance | Acid And Alkali Resistance, In Line With The Requirements Of The Medical And Health Level |
| Flow | 0-20 L/min |
|---|---|
| Power | 2W |
| Size | 1/4 |
| Life Span | 50000 Times |
| Voltage | 24V |
| Pressure Range | 0.1-2.5MPa |
|---|---|
| Temperature Range | -20℃-150℃ |
| Material | NBR, EPDM, FKM, PTFE, Etc. |
| Connection Type | Thread, Flange, Clamp, Etc. |
| Lifetime | More Than 5 Years |