| Operating Temperature | Wide Operating Temperature Range |
|---|---|
| Power | 2W |
| Life Span | 50000 Times |
| Usage Scene | Precipitator Equipment, Etc |
| Sealing | Good Sealing |
| Life Span | 50000 Times |
|---|---|
| Noise | Low Noise |
| Color | Black Or Customized |
| Temperature Range | -20°C To 80°C |
| Mounting Type | Direct Acting |
| Leakage | Low Leakage |
|---|---|
| Connectionsize | 1/4 Inch To 2 Inch |
| Thickness | 1.5 Mm |
| Compatiblefluids | Water, Air, Oil, Gas |
| Sealing | Good Sealing |
| Working Principle | Pilot Operated |
|---|---|
| Pressure Resistance | 10 Bar |
| Connection Type | Threaded |
| Sealing | Good Sealing |
| Valvetype | Direct Acting / Pilot Operated |
| Features | Aging Resistance, Good Sealing |
|---|---|
| Connection | Thread |
| Usage Scene | Precipitator Equipment, Etc |
| Flow | 0-20 L/min |
| Orifice Size | 25mm |
| Operating Temperature | Wide Operating Temperature Range |
|---|---|
| Flow | 0-20 L/min |
| Orifice Size | 25mm |
| Application | Industrial Automation |
| Material | Rubber |
| Membrane Material | TPE |
|---|---|
| Model | PM-60 |
| Pressurerating | 0.2 To 0.8 MPa |
| Surface Treatment | Polishing, Sandblasting, Etc. |
| Screws | 304 Stainless Steel |
| Connection Type | Threaded |
|---|---|
| Pressure Range | 0-10 Bar |
| Flow | 0-20 L/min |
| Operating Temperature | Wide Operating Temperature Range |
| Working Principle | Pilot Operated |
| Material Quality | Nitrile/ |
|---|---|
| Operating Temperature | -20°C To +150°C |
| Working Temperature | -10~60℃ |
| Pressurerating | 0.2 To 0.8 MPa |
| Compatibility | Suitable For Pulse Jet Valves |
| Features | Wear Resistance, Good Elasticity |
|---|---|
| Usage Scenario | Bag Filter Devices |
| Pressure Range | 0.5 ~7.5 Bar |
| Temperature | -20℃-80℃ |
| Diaphragm Number | 1 |